СРПСКИ ВАТЕРПОЛИСТИ ИДУ НА ОЛИМПИЈАДУ

0
96

Ватерполо репрезентација Србије савладала је селекцију САД резултатом 14:12, у трећем колу групе Ц на првенству света у Дохи, изборивши пласман у четвртфинале Светског првенства и учешће на Олимпијским играма у Паризу.

Србија ће у Паризу бранити титулу освојену на Олимпијским играма у Токију.

Кључни тренутак на мечу догодио се приликом преоштрог старта Бена Халока над Николом Јакшићем средином треће четвртине. Судије су то окарактерисале као насилнички потез и доделиле црвени картон америчком играчу. Притом, тим САД-а је због тога четири минута имао играча мање.

Србија је тријумфом над САД изборила директан пласман у четвртфинале првенства света, а из групе Ц, Црна Гора и САД играће осмину финала.

У четвртфиналу Србија ће играти са бољим из меча осмине финала у којем је велики фаворит селекција Хрватске, вицешампион Европе.  Противник Хрватској ће бити Бразил или Кина.